Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Vanası Fiyatları

29.02.2020
452
Yangın Vanası Fiyatları

Yangın Vanası Nedir?

Yangın vanası, yangın söndürme sistemlerinin belli bir düzen içinde çalışmasını sağlayan bir aksesuardır. Yangın vanaları FM onaylı olmak zorundadır. Yangın vanası montajını firmamız sizler için yapmakta hazır vaziyette size teslim edilir. Yangın vanaları; ıslak alarm vanası, dişli bağlantılı vana, franş bağlantılı vana ve kelebek vana olmak üzere farklı özelliklere sahip vana çeşitlerini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Islak Alarm Vanası: Islak alarm vanaları UL listesi ve FM onaylı olması gerekir. Islak alarm vanaları 1 adet çek valf, 1 adet basınç anahtarı, 1 adet motor gongu, 2 adet monometre, boşalma musluğu ve çek valf bağlantı elemanından oluşur. Alarm vanası dik bir konumda monte edilmelidir. Üzerinde 2 adet monometre bulunmalıdır. Geri kalan ekipmanlar uygun şekilde firmamız tarafından istenilen alana kurulur. Çalışır bir şekilde size teslim edilir.

Dişli Bağlantılı Yangın Vanası: 175 PSI çalışma basıncına sahip vanalardır. Dirostatik test basıncı 350 PSI olması gerekir. Vana NPT dişli bağlantıya uygun olması gerekir. Tamamı UR listeli ve FM onaylı olmalıdır. Gövde ve diski ASTM B62 bronzdan yapılmış olması gerekir.

Flanşlı Bağlantılı Yangın Vanası : ASTM B62 Alaşım 836’dan mamul sit ve dük ringlere sahiptir. Gövdesi kır döküm ASTM A126 Clas B’dir. Flanşlı Bağlantılı vanada; açık ya da kapalı pozisyonların izlenebilmesi için vana üzerinde C formunda SPTD kontağı bünyesinde barındıran 1 adet izleme anahtarı bulunur.

Kelebek Yangın Vanası: Dişli bağlantılı vanalardır. Gövdesi demir, mili bronz, kesici bölümü dökme demirden yapılır. 12 bar çalışma basıncına sahiptir. Açık ya da kapalı olduğu alan izlenebilir. Bütün aksesuarları FM onaylıdır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: