Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Tesisatında Kullanılan Bazı Vanalar

27.07.2021
47
Yangın Tesisatında Kullanılan Bazı Vanalar

Yangın Vanaları

Yangın vanaları; belirli işlevleri olan ve yangın söndürme sisteminin belirli bir düzende çalışmasını sağlayan aksesuarlardır. FM sertifikasını geçmesi gereken bir yangın vanası; firmamız tarafından montajı yapılarak, çalışır vaziyette tarafınıza teslim edilmektedir.

Yangın Vanaları Çeşitleri

Firmamız, Yangın vanaları çeşitleri içerisinde;

· ıslak alarm vanaları,

· dişli vanalar,

· flanşlı vanalar

· kelebek vanalar gibi farklı tipte yangın vanaları sunmaktadır.

Islak Alarm Vanaları

Islak alarm vanasının içermesi gereken tüm malzemeler aşağıdaki gibi UL sertifikalı ve FM onaylı olmalıdır:

• 1 adet basınç anahtarı,

• 1 çek valf,

• 2 adet monometre

• Bir motor gongu,

• Boşalma musluğu

• Çek Valf bağlantıları

Alarm vanası dikey olarak, üzerinde 2 adet tek yönlü metre ile monte edilmiş olup, kalan ekipmanlar montajı yapılacak alana firmamız tarafından montajı yapıldıktan sonra çalışır vaziyette teslim edilecektir.

Dişli Bağlantılı Vanalar

Çalışma basıncı 175 PSI ve statik basınç test basıncı 350 PSI olmalıdır. NPT dişli bağlantılara sahip vanalar için uygun olmakla birlikte; montaj için dişli vanalar mevcut olmalıdır. Tüm ürünler UL sertifikası ve FM sertifikasını geçmelidir. Bu malzemelere ek olarak ASTM B62 bronzdan yapılmış valf gövdeleri ve fren diskleri gereklidir. Vana için gerekli malzemelerin temini, vananın çalışma şartlarında montajı ve teslimi firmamız tarafından imal edilmektedir.

Flanşlı Bağlantılı Vana

ASTM B62 alaşım 836’dan yapılmış bir oturma yeri ve dük rinkleri olmalıdır. Ana gövde gri döküm ASTM A126 B kalitedir. Flanşlı vanalarda açılma ve kapanmayı izlemek için vana üzerinde C şeklinde SPTD kontağı bulunan bir izleme anahtarı da bulunmalıdır. Üçüncü olarak bu vana için gerekli olan malzemelerin temini, yangın vanasının montajı ve vananın çalışır vaziyette teslimi firmamız tarafından tarafınıza sağlanmaktadır.

Kelebek Vana

Yangın vanaları içerisinde kelebek vanalar, dişli bağlantılara sahip bir valf bloğunda bulunur. Kelebek vana, demir gövde, bronz mil, pik döküm, çalışma basıncı 12bar, hidrolik test basıncı 25bar, DPDT izleme anahtarı yardımı ile kelebek vana takılabilir. Tüm aksesuarlar FM sertifikalı olmalıdır. Yangın vanaları ve malzemelerinin temininden montajına ve teslimatına kadar tüm süreçler firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: