Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Upright Sprinkler Tanıyalım

26.07.2021
29
Upright Sprinkler Tanıyalım

Upright Sprinkler

Upright Sprinkler bir yangın söndürme ekipmanlarındandır. Teknolojinin hızlı gelişimi ile hayatımızın birçok alanı ve sıhhi tesisat sektörü değiştirmiştir. Yangın söndürme ve yangın söndürme sistemi de branşında bu payın sahibidir. Dolayısıyla biz buna yangın söndürme cihazı diyoruz. Bildiğiniz gibi yangını söndürmek için sadece bir yangın dolabı ve bazen sadece bir yangın söndürücü kullanırdık. Sprinkler sistemi, alarm sisteminin başlangıcı olup, yangınla mücadele tesisatında öne çıkan sistemlerden biridir. Günümüzde çok sık kullanılmaktadır. Kullanılan sprinkler başlığı kurulum yerine göre değişiklik gösterebilir.

Upright Sprinkler Nerelerde Kullanılır

Upright sprinkler genellikle otoparklarda ve asma tavanı olmayan alanlarda dikey olarak kurulur. Üst kapak eğik olduğu için suyu aşağı atmak için dikey montajı göz ardı edemeyiz. Dikey sprinkler, sprinkler işaretleri kullanmaz.

Dikey sprinkler genellikle pirinçten yapılır ve gerekirse krom kaplama ile çıkarılabilir. Ancak en yaygın kullanılan pirinçtir.

Upright Sprinkler Kaç Metre İleriye Su Atmaktadır?

Standart dikey sprinkler, bulundukları yerden 6 metre çapa müdahale edebilir. Nozulları 3 metre arayla birleştirilmesi gerekmektedir.

Upright Sprinkler, bir diğer ismiyle Dikey sprinkler olarak bilinir. Piyasaya hakim olan ve sorunsuz çalışan askılı sprinkler markalarından bazıları aşağıdaki gibidir.

  • Duyar dik sprinkler
  • Rapidrop dik sprinkler
  • Victualic dikey nozul
  • Koruyucu dikey nozul
  • Tyco dikey sprinkler
  • Viking dik sprinkler

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: