Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

İzlenebilir Kelebek Vana

22.12.2020
96
İzlenebilir Kelebek Vana

İzlenebilir Kelebek Vana

Tesisatta arıza olması durumunda tüm sistemi kontrol etmek yerine arızanın hatalı alanını tespit etmek için kullanılırlar.

İzleme anahtarlı kelebek vananın çalışma prensibi

Basınç kaybı kriterine göre çalışır. Diğer vanalara göre biraz daha fazla basıncı kaçırdığı bilinen izleme anahtarlı kelebek vana çalışma prensibi, tesisattaki üniteler arasındaki bağlantının açılıp kapanmasına dayanmaktadır.

Yivli, wafer ve dişli bağlantı formlarına sahip takip anahtarlı kelebek vanaların çalışma basıncı; 175 psi ila 300 psi. Bu vanaların maksimum çalışma sıcaklığı 120 derecedir. Dökme demir bir gövdeye sahiptirler. Mil paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve dişli kutusu dökme demir ve çelikten yapılabilir. İzleme anahtarlı kelebek vana çalışma prensibinin diğer kısımları; conta ve dökme demirden yapılmıştır.

Kelebek vanaların kullanımı

Tüm kontrol vanası üreticileri, bir kontrol uygulamasında kullanmak istediğiniz herhangi bir vanayı dikkatli bir şekilde boyutlandırmanın ve seçmenin önemli olduğunu söyleyecektir. Bu, sürecin doğru bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlamak, değişkenliği ve bunun getirebileceği tüm yapısal istikrarsızlık sorunlarını en aza indirmenin yanı sıra hammadde ve kamu hizmetleri maliyetleri üzerindeki etkiyi en aza indirmektir. Bununla birlikte, vana seçimi genellikle kontrol edilebilirlik dışındaki nedenlere dayanmaktadır. Belirli bir kontrol uygulaması için bir vana seçerken iki önemli husus vardır. Birincisi, vananın kontrol etmesi beklenen toplam koşul aralığı, ikincisi, kontrol vanasının çalışma aralığı boyunca kurulu kazancıdır. Kazanç, giriş değişim oranının çıkış değişim hızına oranıdır, bu nedenle giriş sinyali yüzde 10 artırılırsa, akış hızının yüzde 10 değişmesine neden olursa, kazanç bir olarak kabul edilir. Kurulu kazanç, proses koşullarına ve vananın kendine has özelliklerine bağlıdır. Doğal özellik, sabit bir basınç düşüşü ile maksimum akış yüzdesine karşı vananın hareket yüzdesini çizerken grafiğin şekli ile tanımlanır. Üç ana özellik vardır, hızlı açma, doğrusal ve eşit yüzde.

İdeal bir dünyada, akış aralığının tamamında kurulu bir kazanç sağlamak için karakteristik, proses koşullarına uygun olmalıdır. Pratikte, kontrol vanası kazancın 0,5 ile 2 arasında olduğu kullanılabilir bir aralığa sahiptir. Bu aralığın dışında doğru kontrol sağlamak zordur. Açık farkla en yaygın kullanılan doğal özellik eşit yüzdedir.

Vanalar genellikle ekonomik nedenlerle seçilir. Bu özellikle kelebek vanalar için geçerlidir. Kelebek vanaların seçilmesinin nedenlerinden biri, daha düşük kurulum maliyetleri sunmalarıdır. Kelebek vanalar hat boyutu olma eğiliminde olduğundan, boru tesisatı düşürücüler genellikle gerekli olmadığından kurulum maliyetleri daha düşüktür. Buna ek olarak, kelebek vanalar üretimlerinde daha az metal kullanır ve bu da onları satın almayı daha ucuz hale getirir ve daha az ağırlıkları anlamına gelir – bu da destek ihtiyacını azaltır. İnsanların kelebek vanaları diğer modellere tercih etmelerinin bir başka nedeni de daha kompakt olmalarıdır. Bu, özellikle ekipmanlarının genel zarf boyutunu her zaman azaltmaya çalışan ambalaj fabrikası satıcıları için önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: