Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Rekoru

07.06.2021
39
Yangın Rekoru

Yangın Rekoru

Yangın hortumları yangınlara su işlemek için kurulacak geçici su şebekesine yapılabilmesi için su kaynağı ile Yangın Rekoru mahalline kadar döşenecek olan hortumların gerek su kaynağına gerekse birbirlerine ve lanslara bağlantılarını sağlayan malzemeye rekor adı verilir. Yangım hortumları, kaliteli malzeme ile üretilmesiyle beraber, uyumlu bir şekilde tüm bağlantılı elamanlar ile üretilmelidir.  Birçok elaman bağlantıları bulunur. Bu bağlantı elamanlarından bir tanesi de Yangın Hortum Rekoru olarak adlandırılır. Yangın hortumu çeşitleri arasında belirtili farklılıklar bulunur. Çünkü yangın hortumu rekorunun pek çok farklı çeşidi ve türevi bulunuyor.  Malzemeler genellikle sarı ve alüminyumdan yapılmıştır. Kullanılan rekorları ise şöyle sıralayabiliriz;

  • Dıştan tırnaklı İtalyan (Temini) tipi
  • İçten tırnaklı Alman tipi
  • İngiliz Tipi Rekorlar vardır
  • Vidalı Amerikan tipi rekorlar

Bu farklılıklar temel alındığında, yangın hortumuna uygunluğunun rekor çeşitlerinin belirlenmesi için alanında uzman firmalardan hizmet almak, yangın hortumların verimliliği açısından son derece önemlidir.

Yangın Rekoru Ne İşe Yarar?

 Yangın Rekoru hortumlarını üretilmesi aşamasında birden fazla elmanı bulunur.  Denetlenmesi nasıl yapıldığı ise  bu bağlantıların elamanlarının tasarlanmasından ve işlevli hale getirilmesine kadar birçok farklı süreç kontrollü olarak denetlenir.  Ve tabi Yangın Hortumu Rekoru ise bu süreç içersinde önemli bir yere sahiptir.  Çünkü her türlü hortuma uyum sağlayacak düzeye getirilmesine ihtiyaç duyulur ve aynı zamanda rekorların paslanmaz çelikten yapılması gerekir. İşte böylece her hortuma uyum sağlama konusunda rekor çeşitlerinin fazla olması önemli fayda sağlar. İki farklı uca sahip olur yangın hortumu rekoru ve bu uçların bir tarafı hortumun içine girerken, diğer tarafı dıştan dişlidir. Bu hortumların birçok çeşidi bulunan rekorların tedarik edilmesinde firmaların önemi de oldukça değerlidir. Çünkü yangın rekorlarının paslanmaz çelikten yapıldığından ve kalitesinden son derece emin olmak gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: