Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Dolabı Vanası Fiyatları

01.03.2020
327
Yangın Dolabı Vanası Fiyatları

Yangın Dolabı Vanası Fiyatları

Yangın vanasının farklı şekillerinden birisi olan yangın vanası dolabı katlarda kullanılan yangın vanasından farklı başında hortum rekorunun olmasıdır. Hortum rekoru yangın dolabı hortumu ile yangın vanasını birleştirir. Kelepçe ileride sıkıştırılır. Yangın dolabı vanası fiyatları kaliteye göre değişir. Yangın dolabı vanaları tüm marka yangın dolapları ile uyumludur. Yangın dolabı alırken alacağınız yangın dolanının vanasının adasan olmasına önem veriniz.

Yangın Dolabı Vanası Nerede Kullanılır?

Yangın vanası yangın sırasında itfaiye tarafından hortuma bağlanarak kullanılır. Yangın vanası yerleşim yerlerinin ve binaların değişik yerlerine yerleştirilen bir çeşit su vanasıdır. Kuru ve ıslak olmak üzere 2 tip yangın vanası üretilir. Kış aylarında donamın olduğu bölgelerde kuru tip yangın vanası kullanılır.

Yangın Dolabı Vanası Ne İşe Yarar?

Yangın vanası suyun akışını kontrol eden vanadır. Bölgedeki donma sınırının aşağısında olacak şekilde yerin oldukça altında yer almalıdır. Musluk kapalı olduğunda musluğun en üst seviyesinden alttaki su akış kontrol vanasına kadar boş olmalıdır. Kapalı kuru tipteki musluğun kullanılmadığı kapalı olduğu durumlarda içerde kalan suyun tahliye olması için alttaki su kontrol vanasının yanında su tahliye valfi bulunur. Böylece içeride kalan su fıçıdan tahliye olur ve donma ihtimali ortadan kalkar. Bu valf muslukları kullandığında düzgün akış sağlamak için kapalı tutulur.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. Bülent Mert dedi ki:

  Yangın vanası üretiminde öncü ve kaliteli bir firmasınız. Ülkemize ve Yangın tesisatına kattığınız değer için teşekkür ederiz.

  1. admin dedi ki:

   Bülent bey merhaba. Güzel düşünceleriniz için biz teşekkür ederiz.

 2. Jale Yılmaz dedi ki:

  Firmamızda yangın dolabı vanalarınızı kullanmaktayız. Kaliteli ve uygun fiyatlı olması bizi cezbediyor.

  1. admin dedi ki:

   Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: