Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Ucuz Akış Anahtarı

15.02.2021
61
Ucuz Akış Anahtarı

Ucuz Akış Anahtarı

Flow switch olarak da bilinen akış anahtarları, hava, buhar veya sıvı akışını kontrol etmek için kullanılan mekanik cihazlardır. Bir akış anahtarı, bir açma hareketini (röle, manyetik anahtar, kanatçık) sistem içindeki başka bir makineye, genellikle bir pompaya ileterek çalışır. Açma sinyali, pompanın açılmasını veya kapanmasını gösterecektir. Hasar koruması ve devre soğutması sağlamak veya çok yüksek veya çok düşük akış oranlarını ayarlamak gerekir.

Flow switchler çok sayıda işleve hizmet edebilir ve ayrıca çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Akış oranının izlenmesi veya pompanın korunması gerekiyorsa, akış anahtarı amacınıza hizmet edebilir. Akış sensörü, PLC’ye veya başka herhangi bir elektronik denetleyiciye bir elektrik sinyali gönderecektir. Sisteminiz için yukarda belirtilen durumları kontrol edebilmek için ucuz akış anahtarları bulmanız mümkündür.

Akışın Tanımı

Akış, akış anahtarının çalıştırılmasını tetikleyen bir boru içindeki gaz, buhar veya sıvının hızı veya fiziksel hareketini ifade eder. Akış olmadığında, hız ya düşer ya da tamamen durur; her iki durumda da anahtar ana konumuna geri dönecektir. Akış olmadığında tam bir durma veya hız düşüşü gösterilir. Ayrıca, durma, anahtarın orijinal konumuna dönmesine izin verir.

Akış anahtarının çalışması

İlk olarak, bağlı kanatlar akış anahtarlarını etkinleştirir. Su ve gaz geçtikçe, bağlı kanat yer değiştirir. Maddenin hacmi çok yüksek ve çok düşük olduğunda anahtar devreyi otomatik olarak kilitleyecektir. Sisteme herhangi bir zarar gelmemesi için yapılır.

Akış Anahtarının Kullanım Alanları

  • Bir yüzme havuzu, sıcak su ısıtma, klima, sıvı transfer sistemleri, yangın sprinkler sistemleri ve endüstriyel lazer soğutma sistemlerinde klorlamada bir sıvı akış anahtarı uygulanabilir.
  • Su akış anahtarları su sprinkler sistemlerinde uygulanmaktadır. Örneğin bir yangın durumunda, bir akış anahtarı, bir elektrikli yangın alarm cihazının açılmasını tetikleyebilir.
  • Hava akışı anahtarları, temiz oda filtre sistemleri, egzoz havalandırması ve hava işleme sistemlerinde kullanılır.

Akış anahtarları, aşağıdakiler gibi birçok başka uygulamada kullanılır:

  • Su arıtma sistemleri
  • Katkı veya harmanlama sistemleri
  • Hava besleme sistemleri
  • Kanal tipi ısıtma

Sisteiminize sağlam, işinizi görecek ve ucuz akış anahtarı kurmak veya bozuk olanla değiştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçip profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: