Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Sarı Fittings

21.12.2020
84
Sarı Fittings

Sarı Fittings

Yüzde otuzdan fazlası çinko olan bir çinko ve bakır alaşımıdır. Bakır gibi geleneksel malzemelere kıyasla çok daha ucuzdur

Sarı fittingsten yapılan vanalar ve bağlantı parçaları, geliştiriciler için maliyeti daha da düşürebilecek PEX boruları bağlamak için de kullanılır.

Sarı Fittings ile İlgili Sorunlar:

Sarı fittings bileşenlerden sürekli su akışı çinkosuzlaşmaya yol açar, bu çinkonun dışarı sızdığı ve düşük mekanik mukavemetli bakırı geride bıraktığı bir süreçtir. Armatürün içinde beyaz bir toz madde birikmeye başlar. Süreç ayrıca aşağıdaki durumlara yol açar:

  • Genel tesisat sistemi zayıflar ve erken arızalanabilir.
  • Borular raydan çıkabilir ve suyun duvarlara, zemine ve tavanlara akmasına neden olabilir.
  • Boru içinde biriken çinko oksit oluşumu, böylece su akışını engeller.

Sorunlar Nasıl Belirlenir:

Uzmanlar, sarı fittings boru bağlantılarının neden olduğu kusurları tespit etmenin zor olduğuna inanıyor. Ancak aşağıdaki işaretler bu konuda size yardımcı olabilir:

  • Mutfak girişi ve çamaşır odası arka yüzü gibi yerlerde küf oluşumu çinkosuzlaşma göstergesi olarak ele alınmalıdır.
  • Büyütülmesi zaman almayan iğne deliği sızıntı noktaları da bir göstergedir. Bu küçük delikler, bir süre sonra büyüyebilir ve sorunlu hale gelebilir.
  • Boruların dışında beyaz toz çinko oksit birikintileri.
  • Su ısıtıcılarına, bulaşık makinelerine, çamaşır makinelerine ve diğer cihazlara daha az su temini, boruların muayene zamanının geldiğinin bir işaretidir.
  • Boru bağlantı parçaları sorunlarıyla uğraşmak son derece maliyetli olabilir. Bununla birlikte, tek alternatif, bileşenlerin tamamen değiştirilmesini içeren yeniden borulamadır.

Sarı Fittings Çinkosuzlaşma

Modern evlerdeki Sıhhi Tesisat Sistemleri, tipik olarak geleneksel bakır su hatları veya şimdi yaygın olarak PEX olarak adlandırılan plastik borular gibi çeşitli malzemelerle döşenebilir. Her sistemin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak bir kusuru sarı fittingsin çinkosuzlaştırılmasıdır. 40 katlı yüksek bir konutta, orta katlı bir apartman kompleksinde, apartmanlarda veya müstakil evde mevcut olabilir. Sorun, boruları birbirine bağlamak, boruları kapatma vanaları dahil olmak üzere tesisat sisteminin diğer bileşenlerine bağlamak için bağlantı parçalarında kullanılan sarı fittingstir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: