Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Sarı Fittings Çeşitleri

12.06.2021
44
Sarı Fittings Çeşitleri

Sarı Fittings

Sarı fittings ve fittings çeşitleri, boru hattının devamlılığını sağlamak için kullanılan bağlantı elemanlarıdır. Boruların bağlanması, manipüle edilmesi ve branşman oluşturulması için aksesuar ürünleri birçok farklı malzemeden yapılmıştır. Bunlar arasında, paslanmaz çelik boru bağlantı parçaları, işlevde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Boru hattı düz bir zeminde ilerlemiyorsa boru hattını gerekli alana taşımak için aksesuar ürünleri kullanılır. Cihazların yapımında kullanılan borular ve borular sert malzemelerden yapıldığı için doğrudan manipüle edilemezler. Dolayısı ile bu iki çeşit likidite fittngs ürünleri ile sağlanmaktadır.

Sarı Fittings Malzemeleri

Sarı fittings çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

Paslanmaz Fittings Çeşitleri

Paslanmaz fittings ürünleri kullanım amaçlarına ve kullanım şekillerine göre sınıflandırılmıştır. Bu nedenle ana aksesuar türleri olarak şunlardan bahsedilebilir:

  • Dişli boru ek parçaları: Dişlerini boru üzerindeki dişlerle dengeleyerek bağlantı sağlayan, en sık kullanılan boru ek parçaları dişli boru ek parçalarıdır. Montajı ve demontajı kolay olduğu için, kurulum başarısız olursa, tüm cihazı sökmeden sadece arızalı parçanın onarımına izin verir.
  • Kaynaklı boru ek parçası: Boru ek parçası ile boru ek malzemesinin birbirine kaynak yapılarak sabitlendiği boru ek parçası. Sağlamlık açısından öne çıksa da bir dezavantajı da vardır yani montajı bir bütün olarak yapar ve müdahale edilmesi zordur. Montajı da dişli bağlantı ürünlerinden daha zordur.
  • Nipel: Diğer boru bağlantı çeşidi olup, her iki ucundan dişli, bir ucundan vidalı ve hortum ucundan vidalı olmak üzere farklı türleri vardır. Boru bağlantıları, boru hatlarının bağlanmasında son derece önemli bir rol oynar. Ayrıca çoğunlukla petrol boru hatlarında, doğal gaz tesisatlarında ve bina içi tesisatlarda kullanılır.

Kullanım Avantajları

Bu ürünleri kullanmanın avantajları, paslanmaz çelik aksesuarların artan popülaritesinin temelidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu avantajlardan biri de paslanmaz çelik olmasıdır. Boru bağlantı parçaları, doğal dış etkenlere karşı yüksek kimyasal direnç ve korozyon direncine sahiptir ve ayrıca mekanik dayanıklılık açısından da iyi bir değere sahiptir. Basınç, darbe ve diğer etkenler karşısında boru bağlantı parçaları sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilir.

Paslanmaz fittingsleri ilk tercih yapan bir diğer avantaj ise, yüksek sıcaklıklara maruz kaldıklarında herhangi bir olumsuz etki yaratmayacak olmalarıdır. İçerdiği elementlerin seviyesine bağlı olarak bazı aksesuar ürünleri 1000 derecelik bir sıcaklıkta dahi rahatlıkla işlev görebilmektedir. Ayrıca paslanmaz çelik boru ek parçaları hijyeniktir ve gıda ile temasında zararsızdır. Bunun yanı sıra temizlemesi kolay olduğu için genellikle ilk tercihtir.

Kullanım Alanları

Yukarıdaki avantajları bir araya getirdiğimizde paslanmaz çelik boru bağlantı elemanlarının uygulama alanının son derece geniş olduğu söylenebilir. Ev, bu ürünlerin en sık kullanıldığı alandır. Paslanmaz çelik boru ürünleri, doğalgaz, sıcak su veya soğuk su tesisatlarının çıkarılmasında hayati bir rol oynamaktadır. Paslanmaz çelik boru ek parçaları, farklı endüstriyel alanlarda sıcak su, soğuk su, kimyasallar, gaz ve petrolün taşınmasında da ilk tercihtir. Ayrıca bu malzeme otomotiv endüstrisinde hava-su akış sistemlerinin üretiminde de kullanılmaktadır. Makro düzeyde, petrol boru hatları, kentsel su temini ve doğal gaz şebekeleri ve kanalizasyon sistemleri için ekipman çekmek için aksesuarlar kullanılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: