Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Pirinç Redüksiyon Nedir

09.09.2020
221
Pirinç Redüksiyon Nedir

REDÜKSİYON NEDİR VE NE AMAÇLA KULLANILIR?

Borular tesisatlar için oldukça önemlidir. Boruların dizaynı ve birleştirilmesiyle tesisatlar tam ve doğru çalışmaktadır. Boruların dizaynı ve birleştirilmesi için de birtakım tesisat elemanları gerekmektedir. Bu tesisat elemanlarından biri de redüksiyonlardır. Redüksiyonlar farklı çapa sahip boruları birleştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede çapı farklı olan parçalar da doğru şekilde birleştirilmiş ve tesisat düzeni sağlanmış olur.

REDÜKSİYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Redüksiyonlar da diğer tesisat elemanları gibi farklı özelliklere sahip olabilmektedir ve farklı materyallerden yapılmaktadır. Yapı ve özelliklerine göre redüksiyonlar eksantrik redüksiyon ve konsantrik redüksiyon olarak ikiye ayrılmaktadır.

PİRİNÇ REDÜKSİYON NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR?

Bir metal alaşım olan pirinçle yapılan redüksiyonlara pirinç redüksiyon denir. Pirinç redüksiyonlar paslanmadıkları için sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda daha estetik ve dış tesisata uygun daha uygun bir renge sahip olması da bazen seçilmesinde etkili olmaktadır. Pirinç redüksiyonlar; kalorifer petekleri, su borularının tesisatı gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda uygun fiyatlıdır ve piyasada başka isimlerle de satılabilmektedir. Sarı redüksiyon veya sarı küçültücü gibi isimlerle piyasada pirinç redüksiyon bulmak mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. Nail Aslan dedi ki:

    Oldukça faydalı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. İstifade ettik teşekkürler.

    1. admin dedi ki:

      Teşekkür ederiz efendim.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: