Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Sidewall Sprinkler Nedir ?

22.02.2020
242
Sidewall Sprinkler Nedir ?

Sidewall Sprinklerin Teknik Özellikleri

Sidewall sprinkler duvar tipi sprinkler olup çok geniş bir kullanım alanı vardır. Yangın söndürme sisteminin en önemli parçasıdır. Sidewall sprinkler tepki süresine göre standart tepkili ve hızlı tepkili olmak üzere 2 şekli vardır. Çapı 1NPT olan Sidewall sprinklerde sıcaklık 68, 79, 93, 141 derecedir. Atış şekli ise yatay ve dikeydir. Yüzeyleri pirinç, krom, beyaz ve paslanmazdır. UL ve ULC onaylarına sahiptir.

Sidewall Sprinkler Nasıl Çalışır?

Sidewall sprinklerin kullanımı çok basittir. Güvenilir bir sprinktir. Özel olarak tasarlanan boru ağı üzerindeki ekipmanları koruyacak şekilde yerleştirilir. Cam tüp içinde yer alan sıvı yangında ortaya çıkan sıcaklığın etkisi ile genişleyip patlar. Yangın anında ortam sıcaklığı beklenen sıcaklığın 30 derece üzerindeki sıcaklıklarda seçilir. Yangın sistemindeki sprinkler cam tüpün patlaması ile basınçlı su dağıtıcıya çarparak yangın üstüne püskürtür. Yangın anında sıcaklık artışı olan sprinkler patlar. Böylece su akışı sağlanır.

Sidewall Sprinkler Kullanım Alanları

Sidewall sprinkler duvar tipi sprink olarak anılır. Beton ve tuğla şeklindeki duvarlara montajı zordur. Alçıpan ile ayrılan bölgelerde kullanılır. Sprinkler rozetle birlikte kullanılır. Beyaz duvar tipi sprinkler, pirinç duvar tipi sprinkler olmak üzere 2 şekilde üretilir. Sidewall sprinkler bulunduğu yerde 6 metre çapındaki bölgeye müdahale edebilir. Sprinkler 3 metre ara ile montaj edilmelidir.

Sidewall Sprinkler Markaları

En çok tercih edilen ve sorunsuz çalışan sprink markaları şunlardır:

1- Duyar Sidewall sprinkler

2- Rapidrop Sidewall Sprinkler

3- Victualic Sidewall Sprinkler

4- Protector Sidewall Sprinkler

5- Tyco Sidewall Sprinkler

6- Viking Sidewall Sprinkler

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: