Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Köşe Radyatör Rekoru Nedir

11.09.2020
206
Köşe Radyatör Rekoru Nedir

REKOR NEDİR VE NE AMAÇLA KULLANILMAKTADIR?

Kaloriferler,klimalar, su tesisatları veya sayaçlar gibi hayatımızın birçok yerinde tesisat sistemleri yer almaktadır. Bu tesisatları düzenlemek için birçok işlem gerekmektedir. Tesisatlarda var olan  en büyük sorunlardan biri ise boruları döndürmek ve bağlantı sağlamaya çalışmaktır.

Boruların dönmeyeceği veya boruların çevrilmesinin tesisata zarar vereceği durumlarda devreye rekorlar girmektedir. Rekorlar birçok alanda kullanılabilir ve birçok çeşidi vardır. Aynı zamanda kullanılacağı yere göre farklı maddelerden yapılabilen rekorlar tesisat sistemleri için bir kurtarıcı görevindedir.

KÖŞE RADYATÖR REKORU NEDİR VE NE GİBİ YERLERDE NE AMAÇLA KULLANILMAKTADIR ?

Köşe radyatör rekoru, bir rekor çeşididir ve dönmeyen boruları birleştirmeye yarar. Genelde radyatör borularında kullanılmaktadır ve radyatör borularına uyacak şekilde farklı maddelerden üretilmektedir. Örneğin kalorifer vanalarında kullanılan rekor çeşidi köşe radyatör rekorudur. Bu köşe radyatör rekorları piyasada farklı kalite ve özellikte bulunmaktadır.

Üretildiği materyale göre köşe radyatör rekorlarının fiyatları değişebilmektedir. Köşe radyatör rekoru seçilirken fiyattan önce kalitenin göz önüne alınması gerektiği birçok tesisat uzmanı tarafından söylenmektedir. Çünkü özellikle kalorifer tesisatında önemli olan köşe radyatör rekorları tesisat için önemli bir tesisat elemanı konumundadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: