Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Uzun Musluk

10.06.2020
140
Uzun Musluk

UZUN MUSLUK

 Bugün sislerle hayatımızı kolaylaştıran, işlerimizi yaparken bize en fazla işe yarayan alet olan uzun musluklar hakkında konuşacağız. Uzun musluklar yapısal itibariyle isminden de anlaşılacağı üzerine uç kısmı uzun olan musluklardır.
Çeşmelerde sıklıkla kullanılan uzun musluklar yapısı itibariyle suyu, kısa musluklara kıyasla daha yavaş dışarıya püskürtmektedir.
Bunun nedeni uç kısmının uzun olmasıyla suyun akma süresinin artması sonucunda olmaktadır. Bazı banyolarda veyahut aynı tür işlevi gören her yerde uzun muslukların kullanım nedeni suyun aktığı yer ile musluk arasındaki mesafe oldukça büyük ise mecburiyetten uzun musluklar da kullanılmaktadır.
Kısa muslukların suyu yukardan ve daha tazikli bir şekilde püskürtmesi nedeniyle uzun musluklarımız kullanılmaktadır. Ayrıca uzun musluklarımızı plajda olan genel banyolarda kullanılmaktadır. Bu sayede az suyla daha fazla kişiye hizmet vermek amacıyla işlem yapmaktadır.

Uzun musluğun birden fazla olan işlevini sizler için belirttik. Sizde bunlara benzer konularda uzun muslukları kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: