Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Pirinç Sessiz Çekvalf

05.02.2021
60
Pirinç Sessiz Çekvalf

Pirinç Sessiz Çekvalf

En temel düzeyde çekvalfler, sıvının bir yönde akmasına izin veren ve diğerinde geri akışı engelleyen herhangi bir vanadır. Bir operatör yerine açmak ve kapatmak için sıvının basıncını kullanarak kendi kendine otomatik hale getirirler.

Pirinç Sessiz Çekvalfler, akışın tersine çevrilmesini ve ilişkili su darbesini, titreşimi ve dalgalanmaları önlemek için çeşitli sıvı, hava ve gaz uygulamalarında kullanılır. Sınırlı alanlar için kompakt boyutların yanı sıra çoklu basınç sınıfları ve malzeme konstrüksiyonu dahil olmak üzere bir dizi konfigürasyon ve boyutta mevcutturlar. Aynı zamanda dik çekvalf veya yaylı çekvalf olarakta adlandırılırlar. Hem yaylı hem de plastik olmasından dolayı çok sessiz çalışmakta ve bu yüzden sessiz çekvalf adını almaktadır.

Eksenel Akış Sessiz Çekvalfler

Eksenel akış sessiz çekvalfler, normal çekvalflerin güncellenmiş bir tasarımdır. Valf içindeki disk, bir yay ile yerinde tutulur. Bu, diskin hareketini merkezler, daha yumuşak sıvı akışına ve su darbesine neden olan ani hareketler olmadan hızlı tepki veren açılıp kapanmaya izin verir.

Eksenel akış sessiz çekvalfleri tasarımı ve üretimi için daha karmaşık olduğundan, genellikle geleneksel çekvalflerden daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelirler. Pek çok tesis yöneticisi, bu eksenel akışlı sessiz valflerin uzun vadeli faydalarının, başlangıçtaki yüksek fiyattan ne kadar ağır bastığını göremiyor. Eksenel akış sessiz çekvalfleri uzun vadede maliyet açısından daha çok fayda sağlamaktadır.

Doğru Eksenel Akış Sessiz Çekvalf Seçimi

Daha yüksek bir başlangıç fiyat etiketine rağmen, eksenel akış sessiz çekvalfler, üstün performansları ve güvenilirlikleri sayesinde, diğer çekvalflerden önemli ölçüde daha yüksek bir yatırım getirisi sunar.

Çekvalf Boyutlamasındaki Yaygın Hatalar

Çekvalflerin doğru şekilde bakımı, daha uzun bir kullanım ömrü, doğru akış ve sıvı işleme sisteminizin genel verimliliğini sağlayabilir. Hangi çekvalflerin farklı çevresel faktörlere dayanabileceğini ve çekvalf boyutlandırmasının nasıl çalıştığını bilmek, bu bakımın önemli bir bileşenidir.

Pirinç çekvalfler, hava, su, yağ veya yakıt kullanan uygulamalar için mükemmel özelliklere sahiptir. Ancak deniz suyuna, arıtılmış suya veya klorlu suya dayanıklı değildir. Paslanmaz çeliğe kıyasla ısıya ve korozyona karşı daha az dirençlidirler ve tipik olarak düşük basınçlı daha küçük uygulamalar için kullanılırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: