Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Sprinkleri Çeşitleri

01.11.2020
168
Yangın Sprinkleri Çeşitleri

Yapılarda kullanılan en önemli yangın malzemelerinden olan sprinkler, kullanımı oldukça kolay ve oldukça güvenlidir. Yangın Sprinkleri, özel olarak tasarlamış bir boru ağı üzerine, yangından korunmaya ihtiyaç duyulan alan veya mekanı tamamen kapsayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Yangın sırasında bulunduğu ortamın sıcaklığı olması gereken maksimum ortam sıcaklığı olan 30°C üzerindeki sıcaklıklarda seçilmesi gereklidir. Genellikle kullanılan yangın sprink dereceleri 57°C Pendent Sprink, 68°C Pendent Sprink, 79 °C Pendent Sprink, 93°C Pendent Sprink, 141°C Pendent, Sprink,57°C Upright Sprink, 68°C Upright Sprink, 79 °C Upright Sprink, 93°C Upright Sprink, 141°C Upright Sprink, 57°C Sidewall Sprink, 68°C Sidewall Sprink, 79 °C Sidewall Sprink, 93°C Sidewall Sprink, 141°C Sidewall gibi sprink dereceleri ve modelleri bulunur ve kullanılır.

Sızdırmazlık parçalarının en önemli elemanlarından biri olan cam tüp içindeki sıvı yangınlarda ortamda oluşan sıcaklık sebebiyle genişleme olur ve patlar.  Yangının üzerindeki sprinkler cam tüpünün patlaması ile basınç altındaki su, dağıtıcıya çarparak yangın üzerine hızla püskürtülür. Sadece yangın anında sıcaklık artışı olan sprinkler patlar ve su akışı sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: