Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Upright Sprinkler Nedir ?

25.02.2020
328
Upright Sprinkler Nedir ?

Upright Sprinkler Nedir ?

Upright sprinklerin kullanımı kolaydır. Son derece güvenli bir sprinklerdir.

Özel olarak tasarlanan boru ağı üzerinde korunmak istenen alanı kaplayacak şekilde yerleştirilir. Sızdırmazlık cam tüp içindeki sıvının yangın anında ortaya çıkan sıcaklığın etkisiyle genişleyip patlar. Yangın sırasında ortamın sıcaklığı beklenen maksimum ortam sıcaklığının 30 derece üstünde olmalıdır. Yangın üzerindeki sprinkler cam tüpünün patlamasıyla basın altındaki su dağıtıcıya çarpıp yangın üzerine püskürtülür. Yangın anında sıcaklık artışı olan sprinkler patlar. Böylece su akışı sağlanmış olur.

Upright Sprinkler Nerelerde Kullanılır?

Upright sprinkler otomatik sprinkler sisteminin bir parçasıdır. Otomatik su fışkırtma özelliği ile yangın söndürme, yangın algılama ve yangın kontrolü için kullanılır. Upright sprinkler standart dikey tip olarak üretilmiştir. Otellerde, ticari binalarda, depolarda, garajlarda, ofis binalarında, hastanelerde, tekstil fabrikalarında, üretim atölyelerinde, hafif orta ve ciddi tehlike derecesine sahip olan binaları korumak için kullanılır.

Upright Sprinklerin Özellikleri

Upright sprinklerde deflektör yukarı yönlü olacak şekilde monte edilir. Asma tavanı bulunmayan, boruların tavanda görüldüğü mekanlarda tercih edilir. Suyun % 40’ı tavana, % 60’ı deflektöre çarparak aşağı yönlü konik olarak büyüyerek yayılır. En çok tercih edilen sprink türüdür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: