Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Hortumu

20.06.2021
29
Yangın Hortumu

Yangın hortumu

Yangın hortumu adından da anlaşıldığı üzere yangın mahallinde müdahale amaçlı kullanılan gereçlerdir. Çıkan yangın sonuçlarında yangınlar dahili alanlara girişlerde kullanılan, poliüretandan ve içi kauçuktan yapılmış hortumlardır.  Dış kısımları ise dayanaklı kauçuktan ya da iplikten üretilmektedir. Kaliteli yangın hortumu üretirken müşterinin ve binanın ihtiyaçları göz önüne alınır. Her binan tehlike sınıfı farklıdır. Binaların boyutu ve genişliği farklıdır.  Bu gibi özellikler göz önüne alındıktan sonra ve en ince detaylar düşünüldükten sonra yangın hortumu yapılmaktadır.  Yangın hortumları belirli testlerden geçtikten sonra satım işlemleri başlatılır.  Belli testler uygulanmadan, hemen satılmaz. Ardından yangın hortumu teslim edilir.

Yangın Hortumu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yangın hortumu alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular var ve oldukça önemlidir. Ve aynı zamanda yangın yönetmenliğine uygun kaliteli yangın hortumu yapmak zorunluluk haline gelmiştir. Önemli bir diğer konu ise ısıysa dayanaklı ve kullanımı rahat bir kaliteli yangın hortumu olmalıdır. İtfaiye çalışmada en önemli rolü oynamakta olan ve yangın hortumu yangın söndürmede önemlidir. Yangın söndürmede en etkili yol oldukça önemli olmasında ki etken olan kaliteli yangın hortumu olmaktadır. Yangın hortumu markaların da seçim yapacak olmanız mutlak alanında tanınan ve güvenilen seçmelisiniz. Mutlaka yangın hortumlarının onarımları yapılır.Çünkü yangın hortumunda olması gereken özelliklere dikkat edilmelidir. Bu sebeple önce can ve sonra mal güvenliliğini sağlamada oldukça önemlidir.

Yangın Hortumu İmalatı

Yangın hortumunda kullanılan malzemeler hortumun imalatında akla ilk olarak gelmektedir.  Yangın hortumu belli özellikler olmalıdır. Bu özellikler yüksek basınçlı olmalı ki bu oldukça önemlidir. Aynı zamanda su taşıyabilecek yeri geldiğinde su-köpük sağlayacak yangın hortumlarının belli özellikleri olmalıdır. Hidrolik testlerinden geçmiş olan hortumlar kaliteli yangın hortumu sınıfında yer alır. Çünkü ilk olarak bu gelmektedir.  Yangın hortumlarının onarımları yapılmalıdır. Çünkü yangın hortumu yapıldıktan sonra ve üstelik kullandıktan sonrada hidrolik testler yapılır.  Hortumu yapıldıktan ve kullanıldıktan sonra ki testlerin yapılma amacı yangın hortumunda eksiklikler var ise onarım yapılması içindir.

Yangın Hortumu Nozulu

Yangın hortumundan önce yangınların çıkması konusu oldukça büyük kayıplara derin izler bırakmaya sebep oluyor. Ve ne yazık ki insanlığın olduğu her devirde yangınlar meydana gelmiştir. Önlemler açısında pek çok husus ön plana çıkmıştır. Bu önemli olan hususlar arasında yangın hortumları en değerli sistemler arasında yer alır. Ve sağladığı avantajlar birden fazladır.  Yangın hortumları basınçlı bir şekilde, suyun en iyi şekilde en üst seviyeye çıkarılması sağlanmaktadır. Yangın hortumu nozulu ise en çok değere sahip parçaları bu aşamada yangın hortumlarının parçaları arasındadır. En önemi olan etkendir. Çünkü yangın hortumlarının sağladığı faydaların ortaya çıkarılmasında nozulların önemi ortadadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: