Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Sayaç Rekoru Nedir

10.09.2020
525
Sayaç Rekoru Nedir

SAYAÇ REKORU NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR?

Tesisat sistemleri okul, ev, işyeri gibi hayatın hemen hemen her alanında yer almaktadır. Tesisat işlemlerinde bağlantıların sağlamlığı oldukça önemlidir. Bu sayede bağlantılar daha sağlam olmakta ve daha uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Bu yüzden gereken tesisat elemanlarının kaliteli ve doğru şekilde temin edilmesi önemlidir.

Bu tesisat elemanları arasından önemli olan bir eleman da “rekor”lardır. Rekorun amacı iki boruyu döndürmeye gerek kalmaksızın bağlama işlemini gerçekleştirmektir. Bu sayede iki boru arasında bağlantı kurmak kolaylaşmaktadır. Genelde sıhhi tesisatta kullanılan rekorların kalitesi oldukça önemlidir ve tesisat güvenliği için de kaliteye dikkat edilmelidir.

 SAYAÇ REKORU NEDİR ?

Sayaç rekorları genelde su sayaçlarında kullanılmakla beraber tesisat bağlantı elemanı olarak da kullanılabilmektedir. Genellikle pirinç malzemeden üretilen bu sayaç rekorlarının paslanmaz olması önemlidir çünkü su ve nem pasın en büyük sebeplerindendir. Bu yüzden sayaç rekoru alımında kullanılan metal veya metal alaşımlarına dikkat etmek önemlidir. Pirincin bu konuda en ideal alaşım olduğunu da seçim yaparken unutmamak gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: