Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Pirinç Nipel Nedir

09.09.2020
366
Pirinç Nipel Nedir

GENEL ANLAMIYLA NİPEL NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR ?

Hayatın birçok alanında borular ve tesisat sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerin çalışabilmesi için de birtakım tesisat elemanlarına ihtiyaç vardır. Nipeller de bu tesisat elemanlarından biridir.

Genel anlamıyla nipel kaynaklama işlemi yapılmadan metal yapıdaki boruları birbirine bağlamaya yarayan bir tesisat elemanıdır. Bu yüzden birçok alanda kullanılmaktadır ve oldukça önemlidir. Nipelin farklı özellikte ve farklı maddelerden yapılan çeşitleri vardır. Bu sayede farklı ortamlara ve farklı borulara uygun şekilde kullanılabilmektedir. Çap ve uzunluğu doğru orantılı şekilde üretilen nipellerin borulara uygunluğu bu sayede sağlanmaktadır.

NİPEL ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Nipeller genel anlamıyla dişli düzenlerine göre sınıflandırılabilmektedir. İki ucu da dış dişli, tek tarafı dış dişli veya redüksiyon dişli şeklinde çeşitlendirilebilen nipeller farklı malzemelerden üretilebilir.

PİRİNÇ NİPEL NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR?

 

Nipeller,  plastik olabilmekle beraber genel anlamda çelik veya metal alaşımlarıyla üretilmektedirler. Bu alaşımlardan en çok tercih edilenlerden biri de pirinç alaşımlı olan pirinç nipellerdir. Hava ve su tesisatlarında sıkça tercih edilen pirinç nipeller piyasada farklı isimlerle de anılmakta ve satılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: