Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Yangın Malzemelerinde En Çok Tercih Edilen Markalar

22.03.2021
5
Yangın Malzemelerinde En Çok Tercih Edilen Markalar

Yangın Malzemelerinde En Çok Tercih Edilen Markalar

Ufak bir kıvılcımla ya da küçük bir ateş ile büyüyen yangına zamanında müdahale edilmezse yangın büyüdüğünde söndürme aşaması daha zor ve hasarlı olur. Bu yüzden yangının ilk aşamasında eğer ateş çok küçükse su ile biraz daha büyükse yangın tüpü ile müdahale edilmesi gerekir. Daha büyük yangınlarda yangın sistemi devreye girerek itfaiye gelene kadar ateşi olabildiğince azaltmaya çalışır. Bu yüzden her ihtimale karşı yangın malzemeleri kullanılması gerekir. Yangın malzemelerinde en çok tercih edilen markalar şu şekildedir;

 

Duyar Yangın Malzemeleri

Duyar yangın malzemeleri en çok bilinen markalardan biridir. İnternet alışveriş sitelerinde bu markanın ürünlerini bulmak oldukça kolaydır. Vanalar, spinkler, akış anahtarları üreten bu markanın ürünlerine ulaşmak çok daha kolaydır. Köklü bir tarihi olan bu marka ürünlerinin kolay bulunması ve kalitesi ile daha sık tercih edilmektedir.

 

Dalgıç Yangın Malzemeleri

Uygun fiyatı ile bilinen Dalgıç yangın söndürme malzemeleri internet alışverişlerinde sıkça tercih edilmektedir. Yangın söndürme tüpü neredeyse tüm internet alışverişi sitelerinde bulunmaktadır. Sadece yangın tüpü değil aynı zamanda yangından korunmayı sağlayan kıyafetler, iç mekânda bulunan yangın dolapları, sulu ve köpüklü yangın söndürme sistemleri de bulunmaktadır.

 

MİSTÖK Yangın Malzemeleri

1981 yılından Ankara’da kurulan bu firma yerli yangın söndürme cihazları ve ekipmanları üretmektedir. Günümüzde hem Orta Doğu’ya hem de Asya’ya ürünlerini ihraç etmektedir. MİSTÖK markası yangın malzemeleri, itfaiyeci kıyafetleri, yangın söndürme tozları, yangın alarmları, yangın söndürme sistemleri gibi hem büyük hem de küçük yangınlar için olan malzemeleri ve ürünler hakkında detaylı bilgi veren resmi internet sitesi ile bilinmekte ve tercih edilmektedir.

 

Tüpaş Yangın Söndürme Malzemeleri

1983 yılında kurulan yerli bir firmadır. Tüpaş marka yangın söndürme malzemeleri bilinen en köklü ve en güvenilir markalardan biridir. Birçok yurtta ve okulda bu markanın ürünleri bulunmaktadır. Yangın alarmları, yangın battaniyeleri, yangın kıyafetleri, yangın söndürme cihazları ve yangın söndürme sistemleri gibi birçok çeşidi bulunur.  Ayrıca yangın çıkış tabelaları, trafik seti, ilk yardım çantası gibi ürünleri ile de bilindiği için diğer markalar göre daha çok tercih edilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: