Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekci Caddesi Zorlu Sokak No:29 Bayrampaşa / İSTANBUL
trende

Flanşlı Küresel Vana Markaları

22.04.2021
1
Flanşlı Küresel Vana Markaları

Flanşlı Küresel Vana Markaları

Küresel vana kullanımında asıl eleman ortası delik olan bir küredir. Flanşlı küresel vana markaları, kullanım bakımından oldukça önemli olmakla birlikte hem kalite hem de maliyet bakımından size uygun olanları seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu kürenin 90 derecelik dönüşünün tam açık pozisyondan tam kapalı pozisyona geçilmesidir. Küresel Küresel vanalar, sıklıkla açılıp kapanan ya da çabuk açılıp kapanması istenilen mekanlarda öncelikli olarak kullanılmaktadırlar. Flanşlı küresel vana markaları olarak sizin için birkaç markayı derledik. Aşağıdaki tabloda tek tek inceleyebilirsiniz;

Flanşlı Küresel Vana Markaları

 3M  Atlas
 CKM  Duyar
 Fırat  Gama
 Honeywell  Hunter
 Kalde  Pakkens
 Proline  Rain Bird
 Srf  Yıldız Gaz

 

Flanşlı Küresel Vana Markaları ve Avantajları

Flanşlı küresel vana markaları tercihi yaparken öncelikle kaliteden ödün vermemeli ve maliyet açısından sizi kârlı çıkarak bir tercih yapmalısınız.

Küresel vanalar ele alındığında asıl özelliklerinden biri de uzun süreli kullanılabilir olmasıdır. Dolayısıyla seçim yaparken doğru seçim yapmalı ve uzun süreli olarak kullanabilmelisiniz. Bu konuda yardım almak oldukça önemlidir. Dolayısıyla da firmamız bu konuda sizlere gereken desteği verecektir.  Daha ayrıntılı bilgi almak ve Flanşlı küresel vana markaları hakkında sağlıklı kararlar almak istiyorsanız deneyimli uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Üstelik destek hattımız tamamen müşteri memnuniyetine odaklı olup, sorularınızın cevapları en kısa sürede verilmeye çalışılacaktır.

Flanşlı küresel vana avantajlarına baktığımız zaman şu şekilde bir değerlendirme yapabiliriz;

 • Kolay bir şekilde açılıp kapanma özelliğinin olması
 • Sızdırmazlık durumunun oldukça iyi olması
 • Basınç kayıplarının az olması
 • Diğer küresel vanalara göre daha hafif olması
 • Diğer küresel vanalara oranla daha az bir alan kaplaması

Gibi etmenler göz önünde bulundurulabilir. Flanşlı küresel vanalar ele alındığında sızdırmazlık özelliğinin öneminden bahsedelim. Sızdırmazlık, kürenin sızdırmazlığı ile milin sızdırmazlığı olacak şekilde iki kademeden oluşmaktadır.

 

Teknik Özellikler

Flanşlı Küresel vanalar, teknik özellikleri bakımından hem paslanmaz çelik vanalar olup hem de su altında basınca dayanıklı olarak işlevlerini devam ettirebilme özelliğine sahiptirler. Nominal çapı ortalama olarak DN15 (1/2” ) – DN100 (4” ) olan ve basınç değeri de maksimum 40 bara kadar olması avantajlı olmasını sağlar. Flanşlı küresel vana markaları değişkenlik gösterse de sıcaklık aralıkları malzeme yapısına göre değişkenlik gösterir. Bu sıcaklık değerleri ise -25°C’ den 180°C’ ye kadar olan sıcaklıklardır.

Flanşlı Küresel Vana Kullanım Alanları

Kullanım bakımından geniş bir alana sahip olan Flanşlı küresel vana markaları ile beraber tam olarak karar verilmelidir. Kullanım alanları, genel olarak üretim alanları olmakla beraber, montaj olarak da her pozisyonda montaj yapılabilmektedir. Flanşlı küresel vana kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

 • Sıcak su ve soğuk su hatları
 • Kimya sektörü
 • Isıtma-soğutma hatları
 • Gemi inşaatları
 • Kağıt fabrikaları
 • Gıda tesisleri

Gibi üretim yerlerinden kullanılır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: